Arı Poleni 100 Gr

19,90 TL (KDV Dahil)
BAYRAMİÇ YÖRESİ
  • Arılarımızın Biga yöremizin doğal ortamında bulduğu rengarenk erkek çiçeklerinden topladığı şifa dolu tozudur.
  • Arı poleni en eski besin takviyesi olarak bilinir.
  • Arılarımızın arka ayaklarına yapışan polenler yöreli çiftçilerimizin kovanlarına girerken fırça yardımıyla kovan girişine bırakırlar.
  • Burdan toplanan polenler hazır hale getirilir. Cilt maskelerinde kullanılabilir, sıcak suya katılıp şifa niyetine tüketilebilir.

 

80 TL ve üzeri kargo bedava

Bayramiç Yöresi

Çanakkale bölgesine bağlı olan Bayramiç yöresi çok verimli topraklara ve zengin bitki örtüsüne sahiptir. Yörenin halkı bu zengin bitki örtüsünde, yoğun olarak çiftçilikle uğraşmaktadır. Yörede hayvancılıkta yaygın olarak yapılmaktadır. Yörenin eti ve sütü de oldukça meşhurdur. Meşhur olmasının sebebi ise; zengin bitki örtüsünde otlayan hayvanların doğal süte ve ete sahip olmalarıdır. Bayramiç yöresinin meşhur lezzetleri arasında, keçi boynuzu pekmezinden bahsedebiliriz. Anadoludaki ismi ile ''Harnup'' olarak bilinen bu bitkinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bayramiç yöresinin sıcak ve verimli bitki örtüsünde yetişen bir bitkidir. Besin değeri olarak zengin olan bu keçiboynuzu pekmezi, aynı zamanda şifalıdır. Bölgeyi ziyaret edenlerin mutlaka aldığı bir yiyecektir. Bayramiç yöre’sininde meşhur olarak sayabileceğimiz diğer besinleri arasında ; dut pekmezi, üzüm pekmezi, sade helva, antep fıstıklı helva, melisa otu vardır.

Et Ürünleri

SİPARİŞLER NASIL GÖNDERİLİYOR?