Katkısız Harnup ( Keçiboynuzu) Pekmezi 760 Gr

28,00 TL (KDV Dahil)
BAYRAMİÇ YÖRESİ
  • Harnup pekmezi yani diğer adıyla keçiboynuzu pekmezi, Çanakkale’mizin Bayramiç yöresinde bulunan keçiboynuzu ağaçlarından toplanır.
  • Toplanan keçiboynuzları ezilir, ardından su ile doldurulur, 3 gün ıslanması ve yumuşaması için ağzı kapalı bir şekilde bekletilir.
  • Suda bekletilen keçiboynuzları, elekten iyice geçirilerek suyu çıkarılır.
  • Keçi boynuzu pekmezi yaklaşık 3-4 saat kaynatıldıktan sonra kıvamına bakılarak hazır hale getirilir.  
80 TL ve üzeri kargo bedava

Bayramiç Yöresi

Çanakkale bölgesine bağlı olan Bayramiç yöresi çok verimli topraklara ve zengin bitki örtüsüne sahiptir. Yörenin halkı bu zengin bitki örtüsünde, yoğun olarak çiftçilikle uğraşmaktadır. Yörede hayvancılıkta yaygın olarak yapılmaktadır. Yörenin eti ve sütü de oldukça meşhurdur. Meşhur olmasının sebebi ise; zengin bitki örtüsünde otlayan hayvanların doğal süte ve ete sahip olmalarıdır. Bayramiç yöresinin meşhur lezzetleri arasında, keçi boynuzu pekmezinden bahsedebiliriz. Anadoludaki ismi ile ''Harnup'' olarak bilinen bu bitkinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bayramiç yöresinin sıcak ve verimli bitki örtüsünde yetişen bir bitkidir. Besin değeri olarak zengin olan bu keçiboynuzu pekmezi, aynı zamanda şifalıdır. Bölgeyi ziyaret edenlerin mutlaka aldığı bir yiyecektir. Bayramiç yöre’sininde meşhur olarak sayabileceğimiz diğer besinleri arasında ; dut pekmezi, üzüm pekmezi, sade helva, antep fıstıklı helva, melisa otu vardır.

Et Ürünleri

SİPARİŞLER NASIL GÖNDERİLİYOR?