Olgunlaştırılmış Keçi Peyniri 650 Gr

43,90 TL (KDV Dahil)
  • Keçi peyniri özellikle Biga ve çevre bölgelerinde dağlık alanlardaki doğal, kekik gibi lezzetli otlarla beslenen keçilerin sütleriyle yapılıyor. Kokusunu dengelemek için yine yörenin inek sütlerinden de yararlanıyoruz.
  • İçerisinde %70 keçi, %30 inek sütü vardır. Sütler önce 65 C'de kaynatılıyor.
  • Kaynayan sütler 36 C'de mayalanıyor. Sonra kırılmaya bırakılıyor. Kırıldıktan sonra 20 dakika bekletilip çendele bezinde bastırılıyor.
  • 2 saat baskıda beklettikten sonra salamuraya bastırıp 1 gün boyunca tekrar bekletiliyor.
  • Daha sonra bidonlarla birlikte buzhaneye kapatılıyor ve en az 6 ay bu şekilde bekletiliyor. -/+ 50 gr'dır.
    Vakumlu ambalajında size ulaşır. 

 

 

80 TL ve üzeri kargo bedava

Ezine Yöresi

Çanakkale dendiğinde aklımıza ilk gelen yörelerden bir tanesi de Ezine yöresidir. Ezine yöresi coğrafi konumu ve iklimi sayesinde, çok verimli topraklara sahiptir. Yörede hayvancılık yaygın olarak yapıldığı için, yöre halkı süt ürünleri üretiminde çok başarılıdır. Ezine yöresinin kendine özgü meşhur olan bir çok lezzeti vardır. Ezine dendiğinde aklımıza, hepimizin yöreden geçerken mutlaka bir şarküteriye uğrayıp, tadına baktığı, ezine peyniri gelir. Ezine peyniri diğer peynirlerden çok farklı bir lezzete sahiptir ve kendine özgü bir tadı vardır. Türkiye'nin her yerine ünü yayılmış olan bu peyniri tadanlar, evlerine götürmek içinde satın alırlar. Ezine'nin meşhur sütünden yapılan süt reçeli de yöreye özgü tatlılardan bir tanesidir. Yörenin birçok lezzeti bulunmaktadır, unutulmaması gerekenler arasında; keçi peyniri, acı biber reçeli ve domates reçelini de sizlere söyleyebiliriz.

Et Ürünleri

SİPARİŞLER NASIL GÖNDERİLİYOR?