Kelle Peyniri 350 Gr

29,90 TL (KDV Dahil)
BİGA YÖRESİ
  • Kelle peyniri Biga ilçemizin köylerinde bakılan ineklerin sütlerinden yapılır.
  • Yaklaşık 65 C de kaynatılan bu sütler 40 C de mayalanma işlemine girer.
  • Mayalandıktan sonra bidonlarda 1 saat bekletilir. Sonra karıştırılıp, cendere dediğimiz doğal bezlere dökülür ve bastırılır.
  • Yapımında sadece inek sütü ve maya kullanılır.
  • Bu peynirin bir başka özelliği kesim işlemine almadan önce 1 gün bekletilmesidir. Böylece tadında bir değişiklik olmaz ve taze taze gönderilir. -/+ 30 gr'dır.
80 TL ve üzeri kargo bedava

Biga Yöresi

Biga mutfağına tarih olarak bakıldığında Rum kültüründen geldiğini görebiliriz. Geleneksel mutfak kültürü olarak bakıldığında Rum -Türk mutfağının karışımı olan, doğal ve özgün lezzetler vardır. Biga yöresi çok verimli topraklara sahip olduğu için, topraklarında meyve ve sebze bolluğu yaşanır. Biganın meşhur lezzetleri arasında; tatlı, domates, biber ve süt ürünleri ilk sıralarda gelir. Biga'nın peynir tatlısı tam ağzına layık bir tatlıdır. Peynir helvası ise, peynir tatlısından farklı olarak yapılmaktadır. Bu helva taze koyun sütü ile yapılır, ayrıca fırınlanmış olarak da satışa sunulur. Biga' nın meşhur cevizli lokumu ise, tap taze cevizler ile hazırlandığı için ağzınızda unutamayacağınız bir tat bırakır.

Et Ürünleri

SİPARİŞLER NASIL GÖNDERİLİYOR?