Olgunlaştırılmış Koyun Peyniri 350 Gr

31,90 TL (KDV Dahil)
EZİNE YÖRESİ
  • Ezine, Bayramiç ve Ayvacık bölgesinin sütleriyle yapılmıştır.
  • Peynir yapımı için en iyi zamanında, Nisan-Mayıs aylarında toplanan sütlerden yapılır.
  • Yapımı sırasında havanın sıcaklığı, mandıranın içindeki nem dahi usulüne uygundur. İçeriğinde halis deniz tuzu vardır.
  • Mayalandıktan ve kalıp kesiminden sonra tenekelere konur; en az 8 ay geçtikten sonra yemeye hazırdır.
  • Hafif sarımsı olur. Koyun sütü ağırlıklı, lezzet vermesi için de %10 oranında inek ve keçi sütü barındırır. Asla baskın bir koku almazsınız.
  • Peynir ya misina ile yada çok ince bıçak ile kesilir; yoksa dağılabilir.
  • Bölgemizde her yıl yalnızca belli miktarda peynir yapılabilir; daha fazlası mümkün değildir. -/+ 30 gr'dır. Vakumlu ambalajında size ulaşır. 
  • Büyük kalıplar halinde gelen peynirlerimiz için buzdolabının +4 kısmında bekletebilirsiniz. Derin dondurucuda saklamayınız. Buzdolabında sakladığınız peynirlerimiz dinlendikçe daha da güzelleşecektir.
80 TL ve üzeri kargo bedava

Ezine Yöresi

Çanakkale dendiğinde aklımıza ilk gelen yörelerden bir tanesi de Ezine yöresidir. Ezine yöresi coğrafi konumu ve iklimi sayesinde, çok verimli topraklara sahiptir. Yörede hayvancılık yaygın olarak yapıldığı için, yöre halkı süt ürünleri üretiminde çok başarılıdır. Ezine yöresinin kendine özgü meşhur olan bir çok lezzeti vardır. Ezine dendiğinde aklımıza, hepimizin yöreden geçerken mutlaka bir şarküteriye uğrayıp, tadına baktığı, ezine peyniri gelir. Ezine peyniri diğer peynirlerden çok farklı bir lezzete sahiptir ve kendine özgü bir tadı vardır. Türkiye'nin her yerine ünü yayılmış olan bu peyniri tadanlar, evlerine götürmek içinde satın alırlar. Ezine'nin meşhur sütünden yapılan süt reçeli de yöreye özgü tatlılardan bir tanesidir. Yörenin birçok lezzeti bulunmaktadır, unutulmaması gerekenler arasında; keçi peyniri, acı biber reçeli ve domates reçelini de sizlere söyleyebiliriz.

Et Ürünleri

SİPARİŞLER NASIL GÖNDERİLİYOR?